PDF Drukuj Email

 

Św. Juda Tadeusz - orędownik spraw trudnych.


 

 


 

Opis medalionu

Medalion ze szlachetnej, białej porcelany, dwustronnie wypukły o średnicy 32 mm. Awers medalionu przedstawia postać św. Judy Tadeusza, zaś na rewersie widnieje napis: „św. Tadeusz Juda patron spraw trudnych". Technologia „porcelain” zapewnia, że medalion jest odporny na ścieranie a kolory zachowują trwałość na pokolenia. Oprawiony jest w metalową obrączkę z zawieszką.


Krótka notka o świętym

Św. Juda zwany Tadeuszem (znaczy „odważny”), był bratem Jakuba Mniejszego, jednym z dwunastu apostołów. Tradycja starochrześcijańska podaje, że w głoszeniu Ewangelii odznaczał się wielką gorliwością oraz czynieniem cudów w imię Jezusa.

Ojcowie duchowi i święci wskazywali apostoła jako swojego opiekuna i orędownika wszelkich spraw u Boga. Uciekający się do wstawiennictwa św. Judy Tadeusza otrzymywali pomoc w chorobach, najcięższych pokusach, w smutku i rozpaczy, w niedostatku i ucisku oraz wszędzie tam, gdzie po ludzku pomoc wydawała się niemożliwa. A jeśli ktoś nie otrzymywał natychmiastowej pomocy, to zyskiwał umocnienie ducha dla wypełnienia Woli Bożej. Dlatego też apostoł jest uznawany za patrona spraw trudnych.


Wersje medalionu

w sprzedaży są dostępne wersje:

  • medalion w obrączce miedzianej, niklowanej - nr kat. Mm/JT1;
  • medalion w obrączce miedzianej pozłacanej - nr kat. Mp/JT1;
  • medalion w obrączce srebrnej (próba 925) - nr kat. Ms/JT1.

Opakowanie

w sprzedaży są dostępne wersje:

  • w pudełku flokowanym z bezbarwną przykrywką
  • w foliiawers rewers medalion w pudełku flokowanym 
Copyright © 2017 Ceramika Dębniki. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL. Best joomla themes
Best joomla themes, joomla hosting.