PDF Drukuj Email

 

Św. Rita z Cascii (wersja medalionu 1) - orędowniczka spraw trudnych i beznadziejnych.

 

 

Opis medalionu

Medalion ze szlachetnej, białej porcelany, dwustronnie wypukły o średnicy 32 mm. Awers medalionu przedstawia postać św. Rity z Cascii, zaś na rewersie widnieje napis: „Patronko spraw trudnych i beznadziejnych, miej mnie w swej opiece". Technologia „porcelain” zapewnia, że medalion jest odporny na ścieranie a kolory zachowują trwałość na pokolenia. Oprawiony jest w metalową obrączkę z zawieszką.


Krótka notka o świętej

Św. Rita (1381-1457), a właściwie Margherita (Małgorzata) urodziła się nieopodal Cascii. Całe jej życie było niezwykłe, poczynając od narodzin przypominających historię św. Jana Chrzciciela, po wiele ciężkich prób, które były jej udziałem.

Tragiczne zdarzenia związane ze śmiercią męża postawiły świętą w skrajnie trudnej sytuacji, z której wyjście wydawało się nie możliwe. Dzięki żarliwym modlitwom święta odnalazła w sobie moc do zmierzenia się z losem i znalezienia rozwiązania.

Od lat dziecięcych pragnęła być blisko Boga, ale dopiero po śmierci męża i dwóch synów wstąpiła do klasztoru augustianek w Cascia. Przez całe życie święta, jako żona i matka oraz jako siostra zakonna, wykonywała swoje obowiązki w pokorze i pobożności czyniąc pokój pomiędzy ludźmi.

Wiele łask uzyskali ci, którzy ją spotkali oraz ci, którzy wzywali jej wstawiennictwa od chwili jej śmierci, aż po dziś dzień. Dzięki cudom jakie miały miejsce z jej orędownictwa i nadziei jaką przekazuje potrzebującym, św. Rita zyskała miano patronki spraw trudnych i beznadziejnych.

Jeżeli chcecie Państwo dowiedzieć się więcej o św. Ricie z Cascii odwiedź stronę Parafii Augustianów w Krakowie, tam znajdziesz historię życia świętej i modlitwy.


Wersje medalionu

w sprzedaży są dostępne wersje:

  • medalion w obrączce miedzianej, niklowanej - nr kat. Mm/RC1;
  • medalion w obrączce miedzianej pozłacanej - nr kat. Mp/RC1;
  • medalion w obrączce srebrnej (próba 925) - nr kat. Ms/RC1;
  • medal w obrączce srebrnej (próba 925) z odwróconym zawiesiem (typ medal) - nr kat. Os/RC1.

Opakowanie

w sprzedaży są dostępne wersje:

  • w pudełku flokowanym z bezbarwną przykrywką
  • w folii

 

 opakowanie
awers rewers medalion w pudełku flokowanym
 
Copyright © 2017 Ceramika Dębniki. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL. Best joomla themes
Best joomla themes, joomla hosting.